ابطال صورت جلسه افزایش سرمایه

موسسه حقوقی دانش محور تاراز
مشاور: موسسه حقوقی دانش محور تاراز
دانش محور تاراز دانش محور تاراز ناظر علمی: دانش محور تاراز دانش محور تاراز

شرکت ها به منظور تامین منابع مورد نیاز خود در طرح ­های توسعه­ ای یا پاسخگویی به نیاز خود در نقدینگی اقدام به افزایش سرمایه می­ نمایند. برای افزایش سرمایه شرایطی که در قانون پیش بینی شده است باید رعایت شود از جمله؛ اعلاميه پذيره‏ نويسى سهام جديد که بايد علاوه بر روزنامه كثير الانتشارى كه آگهى‏ هاى شركت در آن منتشر مى‏ گردد اقلا در دو روزنامه كثير الانتشار ديگر آگهى شود و نيز در بانكى كه تعهد سهام در نزد آن به عمل مى‏آيد در معرض ديد علاقه‏مندان قرار داده شود.

همچنین پذيره‏ نويسى سهام جديد به موجب ورقه تعهد خريد سهم بايد شامل مواردی باشد از جمله؛ نام و موضوع و مركز اصلى و شماره ثبت شركت، سرمايه شركت قبل از افزايش سرمايه ، مبلغ افزايش سرمايه ،شماره و تاريخ اجازه انتشار اعلاميه پذيره‏ نويسى سهام جديد و مرجع صدور آن، تعداد و نوع سهامى كه مورد تعهد واقع مى‏ شود و مبلغ اسمى آن، نام بانك و شماره حسابى كه بهاى سهم در آن پرداخته مى‏ شود، هويت و نشانى كامل پذيره‏ نويس.

حال چنانچه در خصوص افزایش سرمایه، شرایط مقرر در مواد 292 قانون تجارت مصوب 1311 رعایت نگردد، می­ توان درخواست ابطال صورت جلسه افزایش سرمایه را از دادگاه تقاضا نمود.

در صورتی که به پاسخ خود دست نیافتید پرسش خود را مطرح کنید
چنانچه وکیل تخصصی در این حوزه هستید خودتان را کنار این مشاوره معرفی کنید ورود / ثبت نام

کاربر گرامی: محتوای ارائه شده صرفا جهت اطلاع می باشد و در صورت اجرای مشاوره پیشنهادی و عدم حصول نتیجه ، ‏هیچگونه مسئولیتی متوجه «کلینیک حقوقی ایران» نخواهد بود.‏ و توصیه می شود هیچگاه بدون وکیل گام برندارید .