مدیران دفاتر خدمات الکترونیک قضایی، پروانه داوری بدون آزمون می‌گیرند

مدیران دفاتر خدمات الکترونیک قضایی، پروانه داوری بدون آزمون می‌گیرند
گلچین اخبار 1402/11/01 261

به مدیران دفاتر خدمات الکترونیک قضایی، پروانه داوری بدون آزمون اعطا می‌شود.

محمد کاظمی‌فرد رئیس مرکز آمار و فناوری قوه قضائیه در جلسه بررسی مسائل، چالش‌ها و آسیب‌های مرتبط با دفاتر خدمات الکترونیک قضایی استان مازندران از اعطای مجوز داوری بدون آزمون به مدیران دفاتر خدمات الکترونیک قضایی خبر داد.

وی هدف از راه‌اندازی دفاتر خدمات الکترونیک قضایی را برداشتن بار از دوش دستگاه قضایی و رضایت بیشتر مراجعان ذکر کرد و گفت: با ورود فناوری اطلاعات و ارائه خدمات مختلف و مورد نیاز مردم در خارج از فضای دادگستری،حجم عظیمی از ازدحام و شلوغی کاسته واین وظیفه برعهده دفاتر خدمات قرار گرفت و به زودی با راه‌اندازی سامانه خدمات غیرحضوری دفاتر خدمات الکترونیک قضایی، مردم می‌توانند در منازل خود برخی از درخواست‌های خود را ثبت و برای دفاتر ارسال کنند.

رئیس مرکز آمار و فناوری قوه قضاییه افزود: با افتتاح سامانه خدمات غیرحضوری دفاتر خدمات الکترونیک قضایی در آینده نزدیک، شلوغی دفاتر کاهش و از صرف هزینه‌های بسیاری پیشگیری می‌شود.

وی همچنین از حذف منع داوری دفاتر خدمات قضایی خبر داد و گفت: در جلسات مختلفی که با مرکز حل اختلاف قوه قضائیه برگزار شد با پیگیری مجدانه این موضوع، موفق به اعطای مجوز داوری به مدیران دفاتر خدمات الکترونیک قضایی شده و به زودی برای اولین بار مدیران دفاتر خدمات با سازوکاری بدون آزمون پروانه داوری دریافت خواهند کرد.

ثبت دیدگاه
جهت ثبت دیدگاه وارد حساب کاربری شوید ورود / ثبت نام
دیدگاه ها
هنوز دیدگاهی ثبت نشده است